Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,22 lipca
Imienieny:
Maria, Magdalena, Wawrzyniec
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Przystań bł. Edmunda Bojanowskiego
obrazek
Grabonóg znany jest z kultu bł. Edmunda Bojanowskiego. Od wielu lat jest również celem wielu pielgrzymek i spotkań osób związanych z postacią tego wielkiego społecznika i twórcy ochronek oraz założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Od września 2012r. mogą oni zatrzymać się w pobliskiej Przystani nazwanej jego imieniem.

Wiata letnia dla spotkań integracyjnych i pielgrzymkowych pod nazwą „Przystań błogosławionego Edmunda Bojanowskiego” to projekt przygotowany przez Gminę Piaski we współpracy z mieszkańcami Grabonoga, który uzyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi w II etapie konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”.

Wiata służy nie tylko przyjmowaniu odwiedzający gości, ale jest to również miejsce spotkań na modlitwach majowych i różańcowych, a także przystań dla licznie przybywających wycieczek rowerowych oraz punkt spotkań służących promowaniu ekologicznych upraw i sporządzania konfitur, wypieków czy zapraw z zasobów przydomowych ogródków.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ