Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,02 grudnia
Imienieny:
Balbina, Paulina, Bibiana
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Plan promocji
obrazek
W związku z obchodami 200 rocznicy urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego, Grabonóg doczekał się filmu o swojej wiosce.
Film i towarzysząca mu ulotka przedstawiają postać najwybitniejszego mieszkańca Grabonoga - błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Jednak nie tylko, przedstawiono także historię i dzień dzisiejszy Grabonoga oraz działalność Koła Gospodyń Wiejskich i najważniejsze wydarzenia z życia wsi. Projekt przygotowany przez Stowarzyszenie Dziecko zatytułowany "Błogosławiony Edmund Bojanowski jest jednym z nas, kończy 200 lat i szykujemy jego urodziny" dofinansowany został przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 - 2020. Na premierowy pokaz oprócz miejscowego KGW przybyli również zaproszeni goście, między innymi Wójt Gminy Piaski - Zenon Norman, Sekretarz Gminy Wiesław Glapka, Radny Rady Powiatu Krzysztof Deutsch. Była to też okazja, aby przedstawić działania i inicjatywy planowane przez lokalny samorząd z okazji jubileuszu 200. rocznicy urodzin Edmunda Bojanowskiego, które przedstawił Wójt Gminy. Poniżej zamieszczamy film.


Publikacja- Muzeum w Grabonogu, Grabonóg 2009, którego wydawcą jest Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego w Grabonogu.

Publikacja jest informatorem o działalności Muzeum im. Edmunda Bojanowskiego w Grabonogu. Znaleźć w nim można krótką historię miejscowości, w której przyszedł na świat błogosławiony Edmund Bojanowski – twórca pierwszych na ziemiach polskich ochronek wiejskich i założyciel Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Służebniczek NMP. W wydawnictwie nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć biogramu Edmunda Bojanowskiego oraz informacji o przebiegu jego procesu beatyfikacyjnego. Sporo miejsca zajmują też dane o działalności grabonoskiego Muzeum i Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego. Czytelnik znajdzie też oczywiście w informatorze dane teleadresowe do Państwa Teresy i Stanisława Sroków, którzy od chwili powstania Muzeum w 1981 roku po dziś dzień opiekują się nim i zapoznają zwiedzających z ekspozycją oraz sylwetką błogosławionego Edmunda Bojanowskiego.

Urząd Gminy Piaski wydał również dwa foldery informacyjne. Jeden to "Niezbędnik pielgrzyma", a drugi "Trasa Nordic Walking".

Z kolei panie z Koła Gospodyń Wiejskich zasłynęły ze swoich pysznych ciastek "edmundzioków" według przepisu znalezionego w starych zapiskach.

Grabonóg w roku 2014 stał się również punktem licznych wycieczek i pielgrzymek z racji mianowania tegoż roku ROKIEM BŁOGOSŁAWIONEGO EDMUNDA BOJANOWSKIEGO. Miejsce narodzin znanego społecznika odwiedziło do tej pory mnóstwo turystów. Była to niebywała okazja do promowania naszej małej wioski.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ