Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,22 lipca
Imienieny:
Maria, Magdalena, Wawrzyniec
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
O sołectwie
obrazek
Sołectwo Grabonóg składa się z dwóch wsi: Grabonoga i Tanecznicy.

Położone jest na atrakcyjnym przyrodniczo terenie otoczonym ze wszystkich stron polami uprawnymi i łąkami. Warunki przyrodnicze, a także oddalenie od głównych aglomeracji miejskich przesądzają o rolniczym charakterze wsi i jej wysokotowarowej produkcji rolnej.

Grabonóg wchodzi w skład regionu (administracyjnie: Województwo Wielkopolskie, Powiat Gostyński, Gmina Piaski) o niewielkim obszarze i zaludnieniu, o dość jednorodnych warunkach środowiskowych, prezentującym średni poziom rozwoju społeczno - gospodarczym, ale za to jednym z najwyższy - w stosunku do pozostałych regionów kraju - poziom rozwoju rolnictwa.

Położenie wsi niedaleko miasta Gostynia sprawia, że spora grupa mieszkańców Grabonogu pracuje w gostyńskich zakładach, pozostali zaś prowadzą dobrze prosperujące gospodarstwa rolne. Na terenie wsi działa również wiele małych firm zajmujących się przede wszystkim usługami i handlem.

Wieś jest w pełni zwodociągowana, zgazyfikowana i zinformatyzowana (sieć telefonii stacjonarnej, komórkowej oraz dostęp do Internetu). Społeczność Grabonogu posiada wyremontowaną i doposażoną świetlicę wiejską będącą obecnie miejscem integracji i spotkań, w której odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych i społecznych. Działa tu także aktywnie Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna - organizacje będące głównymi animatorami życia kulturalnego wsi.
Opracował: Zbigniew Ptak
fot. A.Nowacka-Zbiorczyk
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ