Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,22 lipca
Imienieny:
Maria, Magdalena, Wawrzyniec
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Inwestycje
obrazek
ROK 2009

Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przykanalikami w Grabonogu.
W wyniku przetargu wyłoniono wykonawcę robót – Przedsiębiorstwo Instalacyjno – Budowlane „Banaszak” z Lubonia. Koszt inwestycji to ok. 322 tys zł. Prace obejmują wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej z rur Ø 200 mm o długości 768 mb, wykonanie 36 sztuk przykanalików sanitarnych z rur Ø 160 mm o długości 404 mb, wykonanie 12 przewiertów z rur stalowych oraz 54 studzienek betonowe i PVC. Prace zakończyły się 16 czerwca.

Budowa kanalizacji w Grabonogu.
Wykonywana została kanalizacja sanitarna z przyłączami oraz rurociąg ciśniowy w Grabonogu, wzdłuż drogi do Porzecza. Przetarg na „Budowę kanalizacji sanitarnej z przykanalikami w m. Grabonóg – odcinek od S1 do S17 z przepompownią P1 i rurociągiem tłocznym” wygrała firma Instalatorstwo C.O. Sanitarne i Gazowe A. Matuszak i L. Szczeblewski z Piasków.

ROK 2010

Dzieci z Grabonoga mogły cieszyć się nowym placem zabaw.

ROK 2011

Remont świetlicy i remizy.
Na tę inwestycje Gmina Piaski otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych.

Przebudowa drogi w Grabonogu.
Przedsiębiorstwo Drogowe Drogbud zakończyło przebudowę drogi gminnej w Grabonogu. Dzięki tej inwestycji uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu zyskali dogodny dojazd do nowego pawilonu szkolnego. Koszt inwestycji to ponad 110 tys. zł.

Sołectwo Grabonóg otrzymało dwie nagrody pieniężne - łącznie ponad 50 tys. zł.

Z Urzędu Marszałkowskiego otrzymano 45 tys. zł w ramach programu "Odnowa wsi" projektu zakładającego zagospodarowanie terenów wokół świetlicy (budowa wiaty, utwardzenie terenu, założenie skalniaków, budowa grilla z kamienia polnego.)Przygotowany wniosek był efektem szkolenia prowadzonego przez Wielkopolskę Gościnną. Prace związane z realizacja projektu rozpoczęły się wiosną.

Drugi konkurs "Wieś Wielkopolska - Wsią Europejską" był adresowany dla wsi, które składały wnioski w ramach "Odnowy wsi". Sołectwo Grabonóg złożyło swój wniosek pod hasłem " Nie spoczniemy na laurach - świadomi, bezpieczni" w kategorii najlepsze przedsięwzięcie tematyczne związane z procesem odnowy wsi. Projekt zyskał aprobatę jury i otrzymał II miejsce na 80 zgłoszonych prac. Niespełna 6,5 tys. zł, które stanowiło nagrodę zostanie przeznaczone na rozwój kultury i sportu we wsi Grabonóg. W Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w tym konkursie. Gminę Piaski reprezentował Sekretarz Gminy Piaski - Wiesław Glapka, Radny Rady Gminy Piaski - Maciej Urbaniak oraz Sołtys Grabonogu Małgorzata Szuba.

Akcja sadzenia drzew - 99 brzóz w Grabonogu.
28 października na placu wiejskim w Grabonogu licznie zgromadzili się mieszkańcy tej wsi, by uczestniczyć w akcji sadzenia drzew. Nie brakowało sił i chętnych. Wszystkim zależało, aby wieś wzbogaciła się o nowe 99 drzewek brzozy, przekazanych przez powiat gostyński.

Remont i modernizacja świetlicy w Grabonogu.
Grabonóg już może się pochwalić odnowioną świetlicą. W ramach prowadzonych działań wykonane zostały prace pokrywcze, odnowiono elewację, wykonano instalacja odgromową, wodno - kanalizacyjna i elektryczną. Także wykonane zostały prace remontowe wewnątrz budynku (m. in. wymiana drzwi, okien, wymiana posadzki oraz malowanie.) Łączny koszt inwestycji to 147 tys zł, z tego dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" wyniesie ponad 72 tys. zł. Prace wykonała firma INTERSTAL Piotr Woźniak z Gostynia.

ROK 2012

Przystań błogosławionego Edmunda Bojanowskiego
Od wielu lat Grabonóg jest celem wielu pielgrzymek i spotkań osób związanych z postacią wielkiego społecznika, twórcy ochronek, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek – Edmunda Bojanowskiego. Od roku 2012 mogą oni zatrzymać się w pobliskiej przystani, bowiem zakończyła się budowa wiaty letniej dla spotkań integracyjnych i pielgrzymkowych pod nazwą „Przystań błogosławionego Edmunda Bojanowskiego”. Projekt przygotowany przez Gminę Piaski we współpracy z mieszkańcami Grabonoga uzyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi w II etapie konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Wartość projektu wyniosła około 44,5 tys. zł, z czego 80% pochodzi z budżetu województwa wielkopolskiego.

ROK 2013

Budowa kanalizacji w Grabonogu
Od dnia 15 kwietnia Zakład Usług Komunalnych Sp.z o.o rozpoczął prace związane z budową kanalizacji sanitarnej w miejscowości Grabonóg - Lipki.

Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przykanalikami w Grabonogu.
Jest to ostatni etap realizacji projektu pod nazwą: „Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przykanalikami w miejscowości Podrzecze – Grabonóg”. Obecnie realizowany etap obejmuje wykonanie sieci kanalizacyjnej z rur PVC o średnicy 200 mm na długości 758 m, studni rewizyjnych, 30 przykanalików oraz odtworzenie nawierzchni bitumicznej. Koszt wykonywanych przez Zakład Usług Komunalnych w Piaskach sp. z.o.o. prac, to 420 tys. zł.

Prace drogowe w Grabonogu
Zakończyła się przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Grabonogu. 900 metrów nowej nawierzchni - to pierwszy etap prac mających na celu przebudowę drogi dojazdowej do strefy aktywizacji gospodarczej. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 886 769,51 zł, w tym dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego 139 062,50 zł. Prace wykonało Leszczyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych z Leszna. Prace obejmowały między innymi karczowanie pni, wykonanie wykopów i nasypów, plantowanie skarp i nasypów, profilowanie i zagęszczanie podłoża wraz z ułożeniem warstwy ulepszonego podłoża z gruntu stabilizowanego cementem, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego oraz położenie warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego.

ROK 2014

Ruszyły prace przygotowawcze do budowy ścieżki rowerowej Grabonóg-Gostyń.
Prace wykonywane są przez gminę Piaski w ramach zawartego z powiatem gostyńskim porozumienia. Usuwane są zakrzewienia oraz humus (szczątki organiczne nagromadzone w glebie) na planowanym odcinku budowy ścieżki rowerowej. Prace gminy mają zakończyć się do połowy sierpnia. Będzie to szlak błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, ale przede wszystkim, to bezpieczny dojazd do szkoły w Grabonogu i dla pozostałych rowerzystów oraz pieszych.
Ciąg pieszo-rowerowy powstanie od skrzyżowania z drogą gminną (strefa przemysłowa) do miejscowości Grabonóg przy drodze powiatowej Gostyń – Pępowo. Ok. 65 000 zł, to koszt prac przygotowawczych sfinansowany przez gminę Piaski, a 783 000 zł na zadanie zabezpieczył powiat w budżecie.
W ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Gostyńskiego na 2014 rok, wniosek dotyczący budowy ścieżki rowerowej z Gostynia w kierunku Grabonogu został złożony przez samorząd uczniowski ZSR w Grabonogu. Kwota dofinansowania wyniosła 200 000 zł.

Od października ruszyła również budowa nowej nawierzchni na drodze Grabonóg- Huby.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ